Začíná kampaň Svoboda uzdravuje

Nová kampaň Fokusu Praha s názvem Svoboda uzdravuje podporuje veřejnost v odvaze mluvit otevřeně o duševním zdraví. Již nyní si můžete pustit naše spoty nebo rozhovory s lidmi, kteří během života zažili těžkou psychickou krizi. Dále jednáme s Magistrátem hlavního města Prahy o outdoorové propagaci hlavních sdělení z kampaně. Zapojit se můžete i Vy – sledujte naše sociální sítě, sdílejte náš obsah nebo přispějte přímo na podporu lidí s duševním onemocněním.

Duševní krizí si v průběhu života projde každý čtvrtý z nás. V době celosvětové pandemie onemocnění Covid-19 se počet lidí, kteří zažili nebo dosud zažívají nějaký projev duševní nepohody, ještě dále zvýšil. Proto je mimořádně důležité, aby se téma duševního zdraví konečně stalo součástí hlavního proudu veřejné debaty. Bez duševního zdraví se totiž nikdy neobešlo a neobejde ani zdraví fyzické.

Proto jsme připravili celospolečensky cílenou kampaň Svoboda uzdravuje. Ta má veřejnost jednak podpořit v odvaze mluvit otevřeně o duševním zdraví. Má ale také poukázat na to, že není rozhodně žádným projevem slabosti vyhledat odbornou pomoc. Svoboda v názvu kampaně navíc upozorňuje na skutečnost, že z duševních potíží se člověk nejlépe zotaví mezi svými nejbližšími, rodinou, přáteli, tedy tam, kde se cítí dobře. Nikoliv v prostředí odosobněných institucí typu velkých psychiatrických nemocnic.

Pokud spolu s námi sdílíte tento názor, hledáte pro sebe či pro někoho jiného odbornou pomoc nebo chcete přispět na rozvoj komunitních služeb v oblasti péče o duševní zdraví, pak jste tu správně a my Vám za to velice děkujeme!

Přejít nahoru